štvrtok 11. októbra 2012

Maľujeme prírodu prírodou

Prácu s prírodninami sme si už vyskúšali na viacerých hodinách výtvarnej výchovy. Tentokrát sme však zúžitkovali to, čo sme väčšinou vyhadzovali ako nepotrebné - suché lístie. Práca s týmto materiálom je veľmi nevďačná, pretože vysušené listy sa pri každej manipulácii rozdrobia na niekoľko menších kúskov. A práve túto ich vlastnosť sme využili pri našej práci.
Základom výrobku bol strom na farebnom podklade. Najskôr sme si tušom namaľovali jeho kmeň, ku ktorému sme pomocou rozfukovaných škvŕn dotvorili konáre. Po dôkladnom vysušení sme naniesli lep na tie časti stromu, kde býva koruna. Museli sme dávať pozor, aby sme neprekryli vzniknuté konáre. Následne sme tieto časti posypali zmesou usušeného a nadrobno rozdrveného lístia. Pri rôznofarebnom lístí vznikne krásna žlto - červeno - zelená mozaika, ktorá "vyzerá ako živá". Na záver sme lepom potreli aj spodnú časť výkresu. Takto jednoducho sme vytvorili ilúziu opadaného lístia pod stromom. 


Celá práca nám trvala necelú hodinku. Mierne nás zdržali drobné nehody s tušom, ktoré sa aj pri najväčšej opatrnosti z času na čas pritrafia. Nenechali sme sa tým však rozladiť. Po dôkladnej očiste triedy, lavíc, umývadla a stoličiek ( oblečenie sme už nechali na mamičky, snáď nám to odpustia) sme museli uznať, že naša námaha sa vyplatila. Veď uznajte samy:
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára